Samhain 

obnova sil a dotek vyživující prázdnoty 

Dálková ohňová ceremonie

Živé vysílání s naladěním, zpěvem a vedenou meditací z Amrity a následný dálkový ohňový rituál s mantrami 

Samhain je keltský svátek, který se slaví v noci na přelomu října a listopadu. Je to čas kouzel a konců. Do přírody přichází temno a chlad. V minulosti se lidé oblékali do cárů oblečení a malovali si tváře, aby se ochránili před zlými duchy. U večeře také prostírali pro své zemřelé příbuzné, protože věřili, že je přijdou navštívit. Aspekt Smrti je tak v čase Samhainu citelný, což je samo o sobě velmi magické.

Jsme vedeni uspořádat v tomto čase ohňovou ceremonii a uctít všudypřítomný aspekt smrti a konce. Tam, kde je smrt zametána pod koberec, tam je pouhé přežívání. Tam, kde je smrt s láskou přijata, rodí se život ve své plnosti.

Tuto medicínu potřebuje současná společnost jako sůl. Kolik energie se ztrácí v tom, že se snažíme smrti vyhnout! Kolik energie, která by mohla být použita mnohem konstruktivněji! V právě probíhající koronavirové krizi se tento fenomén ukazuje více než kdy jindy.

Obecně se teď lidem vyplavují silné hluboké témata na různých rovinách a tyto blahodárné praxe jsou výbornou medicínou.

Budeme proto u ohně zpívat mantru bohyně Kálí a mantru boha Šivy (Maha Mrityunjaya mantra, také známá jako Om Tryambakam mantra - jedna z hlavních manter doporučovaných pro léčení a jedna z nejsilnějších manter celkově).

Kálí a Šiva symbolizují mimojiné aspekt ničení v mužské a ženské polaritě. Očištění, zničení falešného ega, zničení nevědomosti a arogance, aby přišlo znovuzrození. Ti, kdo jsou odvážní a setkají se s nimi, tak mohou poznat hlubokou lásku, kterou reprezentují. Obzvlášť Kálí potom přináší svým uctívačům ochranu.

V tomto obřadu se tak zaměříme na proměnu všeho starého a nefunkčního, všeho co nepředstavuje sílu Lásky. Budeme vytvářet prostor pro nové inspirace a tvorbu našich životů.

Co je skutečně důležité a podstatné? Kde naslouchám strachu namísto moudrosti lásky? Žiji v souladu se svým niterným Bytím?

Obřad poskytne zúčastněným očistu, obnovu sil a podporu.

***

Několik slov o ohňových ceremoniích >>>

Ceremoniální práce si nás minulý rok zavolala a karmicky se v ní cítíme doma. Skrze rituály může být vykonáno hodně práce, neboť se během nich pohybujeme v jemně-hmotných rovinách, které následně sestupují do hmotného projevení se.

Během rituálu vstupují účastníci do vyšších stavů vědomí, tak jak jsou právě schopni a společně vysílají do kolektivního pole naší společnosti určitou vibraci. Toto kolektivní pole má vliv zcela na všechny. V současnosti je stále ještě velmi zatížené, nicméně pozitivní změna již probíhá.

Každý rituál věnovaný Lásce je kapkou, která plní pomyslný pohár harmoničtější budoucnosti pro ty, kteří přijdou po nás. Zdravě uchopená ceremoniální práce má proto v současném dění důležité místo. Právě k takové společné práci Vás zveme.

Je samozřejmé a přirozené, že každý účastník rituálu je jeho energií požehnán v souladu s jeho niternými záměry.

Ohňové ceremonie jsou dlouhou součástí mnoha tradic. Ví se, že když živíme oheň silnými mantrami, obětinami v podobě Ghí, esencí, bylin, jídla a dalších přírodních substancí, přivoláváme konstruktivní síly a vzniká kosmická energie, která se šíří do okolí. Posvátný oheň pomáhá transformovat negativní energie účastníků ceremonie a skrze kontakt s Božskými sférami přichází požehnání.

Budeme pracovat s kolektivním záměrem pro svět a také s individuálními záměry všech přítomných. Budeme oslavovat Boha/Bohyni skrze jejich přítomnost v elementech a přijímat léčení a osvobozování.

Ohňové ceremonie jsou přirozeně prospěšné i pro Zemi a my jsme vděční, že toto můžeme konat.

Praktické info

Rituál proběhne v sobotu 31.10. od 10:00 do cca 14:00 hodin na zahradě a v sále centra Amrita v Bouzově. Online přenos s meditací a zpěvem bude probíhat na platformě ZOOM od 10 hodin. Poté se přesuneme k ohni, odkud budeme tentokrát také již živě vysílat.

Pro účast na dálku je příspěvek dobrovolný. Doporučené minimum je 300 Kč.

Konkrétní jména, která uvedete v přihlašovacím formuláři, budeme recitovat na začátku ceremonie, čímž dojde k hlubšímu energetickému propojení.

Všem přihlášeným před akcí pošleme informační email s texty manter a instrukcemi.

Těšíme se!

Kushi a Nammo

V tuto chvíli již není možné se hlásit. Pokud by Vaše volání bylo velmi silné, napište nám email.

Reference

Ze srdce moc děkuji milí Kushi a Nammo ❤️ ze jste nam tento prostor vytvorili a vzali nas spolu s Jakubem 💗 do teto lecive, láskyplne MILOSTI... Úvodní ponoreni se bylo hluboké, lecive, otevirajici... Byla jsem dotknuta a dojata tou nádherou po celou dobu a stale jsem... Děkuji!
Sofie
Ahoj! Díky moc za dnešek! Rád bych s vámi sdílel svůj nejsilnější moment. Byla jím meditace Vnitřní svatby. Ty obrazy vnitřního páru byly tak silné a já při tom pocítil a uvědomil si, že jsem to hledal v minulých partnerských vtazích i ve vztahu se Zu. A nemohl najít. Až mě dojímalo, jak jsem znovu "hleděl" na svou vnitřní ženu a říkal jsem si a zároveň jí, jak jsem na ní mohl zapomenout a že mě to mrzí. Obraz, jak se držíme za ruce, ve mě zůstává. Cítím svobodu a celistvost. Ještě jednou ze srdce díky za dnešní ceremonii.
Tomáš
Cítím hlubokou vděčnost, radost a čest, že jsem s vámi mohla být v tom krásném prostoru, který jste/jsme vytvořili a za vše, co se v něm odehrálo. Vždy je to velké a zásadní. Láska, život, vědomí a hluboké poznání.
Kristýna
Diky moc za vcerejsi recitaci a ritual. Vnimal jsem od vas velkou podporu. Vyvstalo ve me i nase setkani v ramci muzskeho kruhu z konce ledna a hluboce me zasahlo, jak mi takovyto typ podpory hodne chybi.
Oto
U nás se zrodil zázrak....a jsem si jistá, že všechny ohňové ceremonie, kdy jsme s Vámi byli, nás k tomu pomohly vést 💚💛 Děkujeme!
Irena