Když šaman odchází

Článek, který dnes píšu, bude někomu připadat bláznivý. Přesto to pro mě byl příběh zcela reálný a vím, že některým bude dávat smysl.

Odmalička byla v mém životě přítomná magie. V pubertě se během rituálů, které jsem provozoval, pohybovaly prostorem předměty a děly jiné „divné“ věci. Fascinovaly mě ty hlubiny možností. Fascinovala mě moc, kterou magie slibovala.

V devatenácti letech mě kouslo klíště, dostal jsem silný zánět mozku a utrpěl nervové poškození. Na nějakou dobu jsem tehdy téměř celkově ochrnul. V určitém ohledu to byla připomínka dávných šamanských iniciací, v určitém ohledu důsledky staré karmy. Změnilo mi to život, propojilo se zapomenutým světem a zároveň poslalo na cestu osvobození.

Jeden z nejnáročnějších úseků této cesty bylo vyvazování se z energetických polí tmavých sil, s nimiž jsem v minulosti a částečně i několik let v tomto životě pracoval.

Tmavé síly jsou bytosti, které se pohybují v astrálních sférách. Jsou přirozenou součástí existence a mají v ní jasnou roli. Zkouší nás, svádí nás, klamou (atd.), abychom skrze takový proces uchopili pravdu a vyzráli.

Mají širší rozhled, neboť nejsou omezeny fyzickou realitou, a různé schopnosti, kterými člověku mohou posloužit. Lidé, kteří touží po moci a chtějí být nějak výjimeční, jsou pro ně snadným cílem. Přesně to se přihodilo mně a dál se to děje mnohým, kteří mohou být přesvědčeni, že spolupracují s anděly či „chanellují“ nanebevzaté mistry.

V mnoha případech jsou to karmicky vázané temnější bytosti, které mají vlastní zájmy a na člověku se ve skutečnosti živí. Člověk, který nemá zkušenosti, není schopen rozeznat rozdíl a je předurčen k tomu, aby se tvrdě poučil.

Jak jsem psal, otevřenými dvířky pro takové síly je touha po moci a výjimečnosti.

A proč že po nich lidé tolik touží?

Je to obvyklá a většinou nevědomá strategie jak vytvořit sen o větší kontrole, síle a nadřazenosti, který má za cíl potlačit strach a méněcennost číhající u kořínku každého ega. Samozřejmě, že nic takového nemá dlouhé trvání, ale lákavé to je – velmi lákavé. Vlastně je to jedna z nevyhnutelných a celkem přirozených zkušeností na cestách některých duší.

St_Michael_2Učíme se, že zvyšování osobní moci není cesta ke svobodě a štěstí. Nakonec  padneme a nezbude nám než se potkat s tím, čemu jsme se snažili vyhnout – jen abychom zjistili, že jsme žili ve lži a že život je ve skutečnosti velká láskyplná náruč. Božská Matka hluboce miluje všechny.

V šamanských inkarnacích, které se jasně ozvaly v kambodžské džungli, jsem s tmavou energií pracoval. Bylo to to, co mělo v dané době být. Byl a stále ještě je to způsob, jakým někteří šamani slouží svým komunitám.

(Šaman je však vycvičen a s tmavými silami dokáže vědomě pracovat. Uzavírá dohody aj. Je to tedy trochu odlišné, než když se „ti tmaví“ zmocní nezasvěceného člověka.)

Nakonec mě tyto síly ještě jednou přišly vyzkoušet i do tohoto života.

Když je však duše povolána k dalšímu kroku do větší čistoty, je třeba některé spolupráce definitivně ukončit. Některé karmicky vázané síly s Vámi do světla jít nemohou. Je to úplně stejné jako když Vás opouští staří přátelé, neboť je zajímá jiná cesta a mají jiné způsoby.

Složitější je to v tom, že ti astrální nejsou nutně vidět a přesto mohou být ve Vaší mysli hlasitě slyšet. Mohou znovu a znovu zkoušet různé triky, jak člověka dostat zpět či udržet v tom, co bylo.

V momentech takového vyvazování se je třeba cvičit se v pozorování mysli a schopnosti neztotožňovat se s myšlenkovými proudy, které jí probíhají. Pokud člověk tuto schopnost nemá, čekají ho těžké chvíle. Je nutné umět říct „dost“ a cvičit se v sebekontrole.

Dřív nebo později Vaši staří známí odejdou a najdou si někoho jiného.

(Pamatujte, že jakákoliv bytost je s člověkem vždy spojena z „vyšší vůle“ a tento kontakt má specifické „výukové účely“.)

Pokud pracujete s astrálními průvodci, podívejte se dobře, kdo jsou. Podívejte se dobře, které spolupráce Vám slouží a které ne. Je to úplně stejné jako ve vnějším, hmotném světě. O tom astrálním se však příliš neučí a tak to naprostá většina lidí přehlíží. To, co je okolo Vás, má však na Váš život větší dopad, než by Vás mohlo napadnout.

Pamatujte, že cokoliv, co člověku slibuje moc, ho ve skutečnosti brzdí na jeho cestě. Fáze přestupu mezi světy jsou potom časem zkoušek a vzdát se představy moci vždy znamená potkat se s tím, co ve Vás po ní toužilo.

Jsou to dětská a mnohem starší zranění, která se v takovém procesu přirozeně objeví a volají po integraci, ale to je již téma na jiný článek.

Na mojí cestě tak přišel čas takové spolupráce ukončit, přestože dříve svým způsobem sloužily. Přišel čas odložit některé „schopnosti“ a až časem jsem objevil ty, které nejsou ničím vázané.

Čistota a jasnost jsou pro mě víc než jakákoliv představa moci. Odevzdání se Životu je pro mě víc než jakákoliv představa osobní síly. Cesta k opravdové svobodě spočívá v jednoduchosti.

surrender

Kushi a Jan Ramin Bradáčkovi
Jsme manželé a spirituální průvodci. Společně provázíme jednotlivce i páry cestou nového paradigmatu života, vedeme transformační skupiny, vychováváme dceru Kailu a syna Aurelia a budujeme meditační centrum Amrita v Bouzově u Olomouce. 
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.