Křišťálové mužství II

Tajemství agrese

celodenní setkání pro muže

14.3. 2020

 od 10:00 do 18:00

centrum Amrita ~ Bouzov

 

Velkou překážkou na cestě mnoha mužů je nezvládnutá síla agrese a celé toto téma jde hlouběji než by se mohlo na první pohled zdát.

 

Pasivní agrese ve formě nutkavého stahování se ze života či vztahu se ženou, dlouhodobá frustrace nebo nezvladatelné výbuchy hněvu, které ničí vztahy s blízkými jsou vrcholky něčeho většího.

 

 Když muž nežije svou pravdu, vždy začne být dříve či později podrážděný. Z hlubšího pohledu tak za veškerou agresí stojí bolest z toho, že nejsem sebou samým - nežiji jsou niternou pravdu.

 

Ale tady pozor. Žít svou niternou pravdu rozhodně neznamená egoistické prosazování vlastních představ a potřeb, jak se může nejednomu muži na začátku cesty zdát a chytí se tak do pasti vlastního zmatení.

 

Jako vždy je třeba zkoumat a zkoumat. Vyjadřování niterné pravdy samozřejmě může být o tom, že v některých situacích razantně vyjadřujete svá přesvědčení, ale také může být o tom, že "své způsoby" upozadíte pro něco většího.

 

V první části tohoto setkání se budeme věnovat tzv. tendencím "hodných kluků", které se dotýkají nás všech.

 

Byli jsme výchovou převálcováni a kultivováni tak, abychom sami sebe zrazovali. Naučili jsme se "být hodní", protože být živým, spontánním a radostným dítětem bylo velmi často nepřijatelné.

 

Byli jsme trestáni, ponižování, káráni a souzeni za chování, které bylo zcela přirozené a naše vnímání sebe - naše sebevědomí tím bylo pokřiveno.

 

Na to celé už mnoho mužů samozřejmě zapomnělo - je to dávno - ale dál podle onoho pokřivení žijí. Nejsou v kontaktu. Neví kudy jít. Jsou nespokojení, frustrovaní a stávají se pasivně či otevřeně agresivními.

 

Když muž kýve na věci, s nimiž nesouzní, může být šťastný? Když dělá věci, které dělat nechce a zároveň v tom není žádný vyšší smysl, jemuž by sloužil, může být šťastný? Může být šťastný, když nezná svoje místo ve světě?

 

Je tedy nutné pracovat na úrovni odblokovávání přirozeného energetického potenciálu a poznávání vlastních potřeb. Životu je třeba opět vytvořit v těle prostor.

 

A přece se na této úrovni nemůžeme zastavit. Je třeba dívat se dál a to bude náplní druhé části naší společné cesty.

 

Je třeba poznávat vnitřní kvality vědomí, protože právě skrze spočívání v jejich uvědomování dochází k vyjasňování a dostáváme odpovědi na palčivé otázky naší cesty.

 

Průzračná kvalita vědomí je sám Život. Čím blíže jste tomuto poznání, tím více jste tím, kým máte být, žijete svou niternou pravdu. Zbytečná agrese mizí a zůstává ve své čisté konstruktivní formě.

 

( Viz obecné intro níže >>> )

  

Obecný úvod k semináři Křišťálové mužství

Jednou ze základních mužských kvalit je jasnost nebo můžeme říci průzračnost. Ano, hluboko uvnitř jsme všichni jako křišťály. Schopnost uvědomit si tento vnitřní aspekt čirého vědomí je odpovědí na mnohá naše hledání. Možná to nemusí být na první pohled zřejmé. Nemusí být každému jasné, jak pozitivní vliv má spočívání v čirém bytí na náš každodenní život, na naplňování našeho potenciálu.

 Spočívání v uvědomění si této průzračné kvality přináší nadhled a lehkost. Energetický systém muže se citelně prosvětluje. Nic ezoterického v tom není. Jednoduše začíná být vidět.

Začnou být vidět nezpracovaná témata, kterým je třeba se věnovat, ale také začnou být vidět jedinečné kvality, dary a schopnosti.

Zkuste však hledat v trávě křišťál. Snadné to není právě proto, že je průzračný. Zpočátku nevíte kam se dívat. Nevidíte ho, protože vidíte to, co skrze něj prosvítá.

Ve vnitřním světě je to stejné. Není někdy snadné uchopit průzračnou kvalitu vědomí.

Proto je velmi podpůrné setkávat se s někým, kdo ji zná.

Jakmile víte, začínáte zářit. Změní Vás to. Již nemůžete zavírat oči před tím, co zpočátku nebylo vidět. Nemůžete nevidět dlouho skrytá traumata a Vaše vlastní hry o energii, ale také nemůžete nevidět svou sílu, krásu a jedinečnost.

VŠE je tím dotčeno. Mnohem lépe víte, kudy jít. Mnohem lépe víte, co dělat a co nedělat. Vrací se Vám neocenitelná schopnost rozlišování.

Vaše vnitřní jasnost je sám Život. A čím blíže jste Životu ~ Bohu, tím lépe vše funguje.

Hmotná sféra života, vize, vztahy. Vše se vrací k tomu, po čem niterně toužíte. Vracíte se k tomu, čím právě Vy máte být.

Začínáte tančit. Začínáte opravdu konstruktivně tvořit.

A ženy? Ženy mužskou jasnost absolutně milují.

Proto Vás, muži, zvu k procesu nahlížení Vašeho vnitřního světa a k očistné energetické práci.

Zvu Vás k upřímnému sebezkoumání, neboť právě to člověka promění a osvobodí.

Součástí programu budou energetické očistné praxe, meditační praxe a bude také vyhrazen prostor pro otázky a odpovědi.

Těším se!

Jan Nammo

Více o mojí práci zde >>>

Co Vás čeká

  • Sdílení v kruhu
  • Léčení psychologické struktury
  • Sebezkoumání / prožitková cvičení
  • Meditační praxe
  • Možnost individuální konzultace
  • Praktické ukotvení a integrace

Praktické info

Toto setkání volně navazuje na lednové setkání Křišťálové mužství. Účast na prvním setkání není podmínkou účasti.

Setkáním a jako doprovod při cvičeních nás bude opět svou hudbou provázet Jakub Hronek alias Jiří Poutník. Jeho písně jsou pro vnitřní práci velmi podůrné.

Je možné zvolit výši příspěvku.

( Zvolenou výši příspěvku uveďte do pole "vzkaz" v přihlašovacím formuláři. )

Zvýhodněný příspěvek (všichni, pro které je základní příspěvek příliš) ~ 1300 Kč

Základní příspěvek ~ 1800 Kč

Sponzorský příspěvek na budování centra Amrita ~ 2500 Kč

Počet míst je omezen na 15.

Bližší informace obdržíte v emailu týden před akcí.

Před akcí propojím účastníky do spolujízd.

Těším se!

Jan Nammo

Setkáním Vás provede Jan Nammo Bradáček - manžel, otec a spirituální průvodce individuálními i skupinovými procesy. Společně se svou ženou Kushi napsali Ebook Světlo vědomého vztahu a provází jednotlivce i páry cestou nového paradigmatu života, vedou svatební a jiné rituály, transformační skupiny, vychovávají dceru Kailu a budují meditační centrum Amrita v Bouzově u Olomouce. 

Více o Nammovi zde >>>

Více o mojí práci zde >>>

Ahoj Nammo, ďakujem za inšpiratívne stretnutie. Tvoje vhľady sú presné a vidíš do hĺbky aj šírky. Je to asi prvý krát, kedy som stretol niekoho, kto sa za šamana nielen vydáva, ale ním aj je.
Mario
Od prvního setkání s Nammem jsem věděl, že jsem našel někoho, kdo mě provede dalším velkým kusem mé cesty. Nammo mi je inspirací a proudí skrz něj skutečná velká láska, moudrost a zkušenost, že jsem od něj příjimal velmi pozorně vše, co mi řekl. Prošli jsme společně mnohá témata iluzí života, pastí, lží.. Mnohokrát mi pomohl rozlišovat a také mě naučil jak dát okolnosti do rovnováhy. Do cyklu jsem šel otevřený se učit, protože jsem si byl vědom, že věci opravdu nechápu. Později jsem chápat začínal. Skrz naše sezení jsem se pečlivě snažil aplikovat veškerou moudrost do praxe. Mohu závěrem říct jen několik slov. Hodně věcí se rozpustilo a občas i já sám. Setkání mi pomohla nacítit a poznat své srdce. Byl mi poskytnut návod na samostatnou práci, tedy soběstačnost a zodpovědnost za sebe. Jsem hluboce životu vděčný za Namma. S hlubokou úctou děkuji.
Martin
V Nammovi jsem našel kompetentního rádce a vnímavého spirituelního terapeuta s velkou zkušeností na duchovní cestě a se silným osobním vyzařováním. Nammo dobře vyciťuje a nachází tak aktuální témata, která pak okamžitě zpracováváme. Jeho vyjadřování je přesné. Přínos setkání je pro mě nejen v rozumovém pochopení potřebného, ale i energetický - v okamžitém napojení se na vyšší úroveň vědomí. Nammo mě podpořil nejenom v přístupu k BYTÍ a k meditaci - což je můj hlavní zájem - ale dokázal mě výrazně podpořit i v akutních momentech "zamlžení".
Jan
Jana Nammo si moc vážím pro jeho hluboké osobní zkušenosti které z něho cítím. Vážím si toho, že si prošel nejen vzestupy ale i pády. A své zkušenosti z téhle cesty dokázal zaintegrovat. A tak může být rádcem i lidem, kteří si procházejí i hlubokými spirituálními krizemi. Řekl bych, že léčitel může léčit pouze to, co vyléčil sám u sebe. A v tomto Janovi důvěřuji.
Karel