O Kushi

   Narodila jsem se uprostřed léta na dožínky do slovenské křesťanské rodiny, za úplňku, se Sluncem ve Lvu a měsícem ve Vodnáři.

Po maturitě jsem se vydala do Česka a jsem zde dodnes. Používám také jméno Kushi s významem "ŠŤESTÍ", které jsem v rámci rituální iniciace „Šaktipáta“ přijala od indické mistryně Anandi Ma z tradice Kundaliní Mahájógy a tři roky od jeho přijetí a integraci jsem ho začala užívat i veřejně.

   Můj život od malička provázela otázka "Kdo Jsem Já" a velká Láska k Bohu. Cirkevní podání duchovní cesty mi nestačilo ani v dětství, začala jsem si s Ježíšem v srdci sama povídat a hledat další odpovědi.

Na střední škole jsem začala experimentovat s přírodní medicínou a zažila s ní stav propojení všeho do jednoho bodu, který mě inspiroval dál hledat a přivedl mně v té době k psané formě, kde jsem sdílela zážitky Jednoty v různých slohových spisech. 

V sedmnácti letech jsem začala studovat staré jogínské a dzogčhenové texty, praktikovat jógu snu, číst knihy od Osha a postupně se rozvzpomínat a probouzet. Vše začalo náhle dávat hlubší smysl.

   Po krátkém studiu Psychologie v Praze jsem se na sedm let přestěhovala do meditačního centra na Moravě, které patřilo mému tehdejšímu partnerovi a které jsem vedla a organizovala tam mnoho akcí. To mi poskytlo velkou základnu pro objevování mnoha směrů sebepoznávání, pro můj růst a také "vysokou školu" mezilidských vztahů ve snahách o komunitní život. Začala jsem denně meditovat, cvičit, zdravě jíst a také cestovat po světě a účastnit se seminářů a výcviků. Moje tělo a celé vyzařování se změnily.

   Potkala jsem své učitele a učitelky a začala mít první silné vize a mystické zážitky. Otevřelo se mi jemněhmotné vnímání a chápání souvislostí, vracely se staré šamanské dary. Spontánně jsem se rozvzpomněla na některé minulé inkarnace. To vše se dělo intenzivní rychlostí od mých 18 let a ve svých 25 letech jsem měla pocit, že je mi 45. Časem jsem byla z meditačních zásedů převažně v linii Ramana Maharišiho silně ukotvena ve vědomí Pozorovatele neboli "Nad-Já, neduálního vědomí, ale stíny na nižších úrovních nebyly integrovány tak, aby světlo sestoupilo plně a vytvářelo celistvé žití.

   Skrze konstelační a šamansko-dechový terapeutický výcvik jsem se postupně propracovávala rodovou energií a její zátěží, prenatálním obdobím, porodem a dětstvím. Léčila a transformovala jsem strachy a bolesti, jejichž původ sahá do dalekých minulých životů. 

Zásadní na své cestě vnímám také spontánní iniciace probouzení Kundaliny, které se odehrávaly na mých převážne individuálních cestách v letech 2009 - 2013 v Egyptě, Peru, na Havaji, v Jižní Francii, kam jsem putovala po stopách Marie Magdalény i s mojí tehdejší duchovní průvodkyní Kalyani (Sofie Sarras) a jejím tehdejším partnerem Pavlem a na daršanech s Matkou Meerou, kterých se účastním od roku 2007.

V roce 2012 jsem přijala iniciaci Šaktipáta od mistryně Ánandi Má a propojila se tak s "indickým" proudem, na který má duše navazuje už z minulosti a který se ve mně plně ukotvil v roce 2018 po vstupu do linie Sacha prostřednictvím probuzeného přítele a mistra Naropy. 

Posílil se můj kontakt a spojení s Bohyněmi a Božstvy Ganéšou, Durgou, Sarasváti, Lakšmí a Káli. Obě linie se propojily v jeden proud, jehož záměrem je probuzené vědomí. Od obou tradic vnímám svobodnou podporu. 

Jsem plně věrná vnitřnímu mistrovi v sobě a zároveň se nechavám vést těmi, co mi mají co předat. Důležitá je pro mě svoboda v následování vnitřního vedení a velmi souzním s principem linie Sacha:

"Motivací mistrů v Sacha tradici je bezpodmínečná láska. Původ tradice je v Hinduismu, ale přesahuje hranice náboženství. Typické pro tuto šaktipát tradici je různorodost vyjádření jejích mistrů. Jejich společným posláním je umožnit tzv. Parivartan, posun ve vědomí."  Více o Parivartanu zde >>>

Přirozeně tak ve svém životě a práci propojuji přírodní učení s východní moudrostí.

Od roku 2011 se dělím o své dary a zkušenosti z vlastní cesty také s klienty ať už ve formě individuálních nebo skupinových setkání, rituálů a poutí po silových místech. Tato práce je pro mou duši přirozeností a je mi ctí být v této roli. Toto povolání si mně zavolalo, neměla jsem v sobě na začátku cesty tuto motivaci. Vše se začalo dít samo sebou skrze různé silné situace, lidi a průvodce, kteří mně do této role zvali. 

Po setkání s mým mužem Nammem v roce 2015 a narození dcery Kaily se všechny zkušenosti prohloubily a dostaly novou úroveň. Moje práce se tak přirozeně posouvá a proměňuje společně s mým zráním. Vznikají nové způsoby práce, které nabízíme, nové rituály a meditace, v proudu nového paradigmatu.

V roce 2017 jsme napsali eBook "Světlo vědomého vztahu" a koupili historický dům na okraji vesnice Bouzov, kde budujeme meditační centrum a oázu Srdce.

Namasté...

Zkušenosti ve zkratce:
2005 - 2007 : Zásedy a retreaty zenového budhismu a dzogchenu pod vedením různých mistrů u nás i v zahraničí, Osho retreaty pod vedením zahraničních lektorů

2007 - 2015 : Transformační a šamanské zkušenosti na cestách a v kruzích, výcviky v provázení - terapeutické, šamanské, spirituální a konstelační, meditační semináře v linii Ramany Maharišiho a neduálního učení Advaity, daršany u Matky Meery (lektoři jako Moumina, Bhagat, Kalyani Sofie a Pavel Veselý, J.Mašek, J. Vacek, A centrum, Akademie nové slovanské spirituality atd...)

2012 : Šaktipát v linii Kundalini Mahajógy od indické mistryně Anandi Ma

2015 - současnost : daršany u Matky Meery, Satsangy a retreaty s Naropou

2018 : zasvěcení do linie Sacha a Gayatri mantry s Naropou