Vážení a milí, vítám Vás u audionahrávky dechové meditace Pranajáma, kterou jsem nahrála na Letní Slunovrat 2019. 

Pranajáma je velmi stará jóginská meditace a spočívá ve vědomém usměrňování dechu (prána = dech, kosmická energie a ájáma = kontrolovat, regulovat).

Základ této meditace jsem se naučila u mnohaleté meditační praxe mých učitelů a učitelek, které zmiňuji v popisu mého příběhu.

Dále ji předávám již devátým rokem na svých seminářích a individuálních setkáních, pokaždé v originální verzi podle aktuální potřeby.

Tato nahrávka obsahuje také mantry a afirmace, které přicházeli v přítomnosti nahrávání.

Každým nádechem přijímáme nejen kyslík, ale také pránu. Prána je mnohem více než jen dech. Prána je kosmická energie, síla vesmíru, která tvoří, uchovává i mění. Je základním prvkem života a vědomí, samotná Šakti. Sama o sobě je vysokou inteligencí, která daleko přesahuje inteligenci lidské mysli a můžeme se ji plně otevřít a odevzdat.

V této meditaci s ní budeme pracovat a skrze naší pozornost ji povedeme k jednotlivým částem těla a energetického systému. S pomocí lehké zádrže dechu, kterou provedeme v jednotlivých čakrách, jí dávame prostor k proměně a léčení všeho, co již neslouží pro život, zdraví a náš vývoj.

V této meditaci se odevzdáváme a otevíráme Božské síle pro harmonizaci na tělesné, mentální, emocionální i spirituální rovině.

Může Vám posloužit jako nástroj pro domácí praxi vždy, když se potřebujete očistit, zharmonizovat, propojit se sebou a s životem, nebo se jen tak ponořit do blahodárných energií dechu.

K některým čakrám jsem připojila léčivé afirmace, které pokud jim dovolíme, nám mohou pomoci se přenastavit.

Tak, jako pravidelně vysáváme dům či byt vysavačem, je zdravé, prospěšné i nutné čistit náš vnitřní prostor. Pranajáma je pro to ideální a v případě pravidelné praxe alespoň dvakrát týdně se za několik měsícu může dostavit celkové zlepšení zdravotního i psychického stavu. 

Můžete ji potom provádět sami kdekoliv a kdykoliv, i když například právě sedíte v tramvaji.

Její účinky se liší podle toho, jak hluboce je praktikující otevřen a propojen sám se sebou. 

Někdo se během praxe Pranajámy (nebo bezprostředně po ní) může dostávat do mystických zkušeností, které ho přivádí k poznání podstaty a integraci Ducha do těla. Pro jiného to může ze začátku být náročná a usilovná práce. Kolik úklidu ve "vnitřním chrámu" již proběhlo či neproběhlo, tolik smetí se musí vymést.

Dříve či později je však odměna jistá. Odměna v podobě zdraví, klidu, harmonie, míru i krásy. 

Pranajáma zpomaluje nervovou činnost, zklidňuje myšlenky, vyrovnává vnitřní energie a mnoho dalšího.

Přeji Vám příjemnou a blahodárnou praxi.

(Při této dechové praxi je třeba brát ohledy na svoje tělo a v případě jakýchkoliv nepříjemných pocitů zádrže dechu necvičit vůbec nebo zařazovat pouze kratší zádrže. Delší zádrže dechu by něměly praktikovat těhotné ženy. Zádrže dechu jsou nevhodné pro lidi s psychickými poruchami, s problémy v břišní dutině a se štítnou žlázou.)

V této meditaci Vás čeká

 • více než půlhodinová meditační praxe
 • léčivé afirmace
 • modlitby a mantry
 • léčení a požehnání

Účinky Pranajámy

 • zklidňuje myšlenky a emoce
 • probouzí a pročišťuje čakry (energetická centra)
 • odstraňuje stres, nervozitu, deprese
 • zlepšuje vitalitu a odolnost organismu
 • pročišťuje krev a normalizuje krevní tlak
 • vyrovnává vnitřní energie jinu a jangu
 • podporuje transformační a léčebné procesy
 • prohlubuje meditaci

Pranajámou Vás provede Kushi, vědomá žena, manželka, matka, mystička, průvodkyně individuálními i skupinovými procesy jedenáctým rokem, tvůrkyně novodobých rituálů, vedených meditací a způsobů probouzení k vnitřní podstatě. Sedmým rokem provází Cyklus ženských kruhů "Esence", jejichž forma a obsah se mění s proudem přítomnosti. Společně s manželem Nammem napsali Ebook "Světlo vědomého vztahu", provází jednotlivce i páry cestou nového paradigmatu partnerství i života, vedou svatební i jiné rituály, transformační skupiny a budují meditační centrum v Bouzově u Olomouce.

Audionahrávka je ve formátu mp3. Po uhrazení objednávky obdržíte email, kde si ji můžete několika kliknutími myší stáhnout.

Několik slov od žen, které meditací prošly

Meditační nahrávku jsem obdržela v období kolem novoluní a tak jsem ji zapojila do své každodenní praxe. V kruhu mých světelných průvodců za doprovodu Kushi, manter a afirmací tak trávím půlhodinku, která se však vyvažuje zlatem v podobě umírněných myšlenek, transformace emocí a vnitřního klidu do celého dne nebo noci. Za sebe mohu říct, že je pro mne velmi přínosné spojení dechu s afirmací. Každý den jsou to nová témata, která vyvstávají a která mám možnost mistrovat a na to se těším 🙂 Během dne se občas promítnou situace, které z této hlubinné práce vyjdou na povrch a je to právě ta mikrosekunda zvědomění, která mnou projde a k celé situaci pak můžu zaujmout jiný - neutrální pohled, protože jsem ji už předem opečovala a věnovala se jí v meditační praxi. Děkuji, děkuji, děkuji 🌹
Mgr. Leona KoledováInstruktorka mezinárodní asociace masáží kojenců IAIM, lektorka Motýlích masáží pro novorozeňátka a těhotné
Leni, děkuji za možnost pracovat s Tvou nahrávkou pranajámy. Tvé klidné a laskavé vedení mi umožňuje co nejrychleji se uvolnit od myšlenek a neřešit, co zrovna dělat a jak je to vlastně správně. Zamilovala jsem si afirmace. Dotýkají se dalších vrstev dosud neuvolněných přesvědčení o oddělení. Vnímala jsem i při opakovaném praktikování uvolňující slzy i zívání z přepisování hluboko v systému, tlak v hlavě, sevření hrdla i další projevy „zatuhlé" energie, bloků a odporu. I snahu uniknout z těla. To vše pozorováno z hlubokého klidu... Těším se na další setkávání s touto praxí <3 Namaste.
Lenka Šindlerovávědkyně
Tahle meditace je boží. Vyhovuje mi, že nejde o žádné složité vizualizace, ale o konkrétní práci s dechem v jednotlivých čakrách. Zároveň díky tomu, že je vedená a přitom jednoduchá, tak se v ní neztrácím a myšlenky mi neodlétávají. Taky je moc příjemná a uklidňující. Doporučuji všem, kteří meditují a chtějí se naučit nějakou konkrétní techniku, se kterou se dostanou blíž ke své podstatě. A doporučuji i těm, kteří s meditacemi ještě nezačali, protože tohle může být super start. Díky, Petra
Petra Hanelová Cesta k dětem, cesta k sobě, www.petrahanelova.cz
Děkuji za možnost vyzkoušet si pranajámu. Pro mě je to hluboká zkušenost uvnitřnění, která vede k uvědomování celého těla a toho kdo jsem. Děkuji za slova "dýcháme dechem lásky", cítím láskyplnost a pokoru, mizí myšlenky a já se stávám tím proudem, je to jako očistná koupel, která smývá vše nepotřebné a nechává prozařovat to, co je. Je ve mně velká vděčnost, doporučuji všem tuto krásnou a hlubokou praxi ❤
Martina Zúbkováobchodní asistentka

Kéž všechny bytosti jsou svobodné a šťastné.